TM3C226K6R3EBA
TM3C226K6R3EBA
TM3C226K6R3EBA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TM3C226K6R3EBA
  • Description
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2312
  • Delivery Services
22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 1.8Ohm
Quick Inquiry
TM3C226K6R3EBA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)