TPAL0220D750RK9
TPAL0220D750RK9
TPAL0220D750RK9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TPAL0220D750RK9
  • Manufacturer
    RESI
  • Description
    RES 750 OHM 35W 0.5% T0220
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    TO-220-2
  • Delivery Services
750 Ohms ±0.5% 35W Through Hole Resistor TO-220-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
TPAL0220D750RK9
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RESI
Series TPAL0220
Packaging Tube
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 35W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.772" (19.60mm)