Part Number
TTC-4104
Manufacturer
TamuraDescription
CMC 300UH 3LN SMD
Datasheet
DatasheetPackage
6-SMD, J-Lead
In Stock
65,989 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

TTC-4104
lmages are for reference only.Payment Methods

Delivery Services

300 µH @ 10 kHz 3 Line Common Mode Choke Surface Mount DCR 5.2Ohm (Typ)
TTC-4104

| Category | Filters - Common Mode Chokes - |
| Manufacturer | Tamura |
| Series | TTC |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | 3 |
| Inductance @ Frequency | 300 µH @ 10 kHz |
| Current Rating (Max) | - |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 5.2Ohm (Typ) |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | - |
| Ratings | - |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.260" L x 0.315" W (6.60mm x 8.00mm) |
| Height (Max) | 0.250" (6.35mm) |
| Package / Case | 6-SMD, J-Lead |
| Base Product Number | - |
| Impedance @ Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | TTC-4106 | TTC-4110 | PL8224T | ELF-11M080E |
| Manufacturer | Tamura | Tamura | iNRCORE, LLC | Panasonic Electronic Components |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | RoHS non-compliant | ||
| Description | CMC 90UH 100MA 3LN SMD | CMC 4MH 100MA 4LN SMD | POWER | CMC 800MA 2LN TH |
| Series | TTC | TTC | SLIC | M |
| Packaging | Bulk | Bulk | Tape & Reel (TR) | Bulk |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |