TTEDTLJANF-20.000000
TTEDTLJANF-20.000000
TTEDTLJANF-20.000000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TTEDTLJANF-20.000000
  • Manufacturer
    Taitien
  • Description
    XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ CMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Delivery Services
20 MHz VCTCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Quick Inquiry
TTEDTLJANF-20.000000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Taitien
Series TT
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±4.6ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)