TYETDLSANF-40.000000
Manufacturer
TaitienDescription
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
TYETDLSANF-40.000000
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
40 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
TYETDLSANF-40.000000
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators - |
| Manufacturer | Taitien |
| Series | TY |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | TCXO |
| Frequency | 40 MHz |
| Function | - |
| Output | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply | 2.8V ~ 3.3V |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 2.5mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |