UJ40-C-H-G-SMT-P24-TR
UJ40-C-H-G-SMT-P24-TR
UJ40-C-H-G-SMT-P24-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    UJ40-C-H-G-SMT-P24-TR
  • Manufacturer
    Same Sky
  • Description
    USB JACK, TYPE C, 4.0, HORIZONTA
  • Delivery Services
USB-C (USB TYPE-C) USB 4.0 Receptacle Connector 24 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Quick Inquiry
UJ40-C-H-G-SMT-P24-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - USB-DVI-HDMI Connectors - USB-DVI-HDMI Connector Assemblies
Manufacturer Same Sky
Series UJ40
Packaging Box
RoHS Status RoHS Compliant
Connector Type USB-C (USB TYPE-C)
Number of Contacts 24
Gender Receptacle
Specifications USB 4.0
Mounting Type Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Mounting Feature Horizontal
Termination Solder
Features -
Ingress Protection -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Ports 1
Current Rating (Amps) 0.25A, 1.25A, 5A
Voltage - Rated 48VDC