VA36NT100M-230
VA36NT100M-230
VA36NT100M-230
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VA36NT100M-230
  • Manufacturer
    Acopian Power Supplies
  • Description
    AC/DC CONVERTER
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 36V 210 ~ 250 VAC Input
Quick Inquiry
VA36NT100M-230
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Acopian Power Supplies
Series A
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 210 ~ 250 VAC
Voltage - Output 1 36V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 1 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency -
Operating Temperature -20°C ~ 71°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.47" L x 4.68" W x 1.68" H (215.1mm x 118.9mm x 42.7mm)