VI-PJ10Y-CYZ
VI-PJ10Y-CYZ
VI-PJ10Y-CYZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VI-PJ10Y-CYZ
  • Manufacturer
    Vicor Corporation
  • Description
    DC/DC CONVERTER 24V 5V 3.3V 50W
  • Delivery Services
Enclosed DC DC Converter 2 Output 5V 3.3V 10A, 7.58A 32V Input
Quick Inquiry
VI-PJ10Y-CYZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - DC DC Converters -
Manufacturer Vicor Corporation
Series MegaMod™ Jr. (25 ~ 600W)
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Type Enclosed
Voltage - Input (Min) 21V
Voltage - Input (Max) 32V
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 10A, 7.58A
Power (Watts) 67W
Voltage - Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 90%
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.58" L x 4.90" W x 0.62" H (65.5mm x 124.5mm x 15.7mm)