VSFB25XI030G-150
Manufacturer
Virtium LLCDescription
SSD 30GB 2.5" MLC SATA III 5V
Request for Quotation
VSFB25XI030G-150
lmages are for reference only.VSFB25XI030G-150
SSD 30GB 2.5" MLC SATA III 5V
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) 30GB SATA III 2.5" 5V
VSFB25XI030G-150
| Category | Memory - Modules, Cards - Solid State Drives SSDs-Hard Disk Drives HDDs - |
| Manufacturer | Virtium LLC |
| Series | StorFly® 25 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Memory Size | 30GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Form Factor | 2.5" |
| Speed - Read | 520MB/s |
| Speed - Write | 260MB/s |
| Voltage - Supply | 5V |
| Type | SATA III |
| Current - Max | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Weight | - |
| Size / Dimension | 100.50mm x 69.85mm x 5.00mm |