VSHB0754T-330MC
Manufacturer
CODACADescription
AUTOMOTIVE SMD MOLDING POWER CHK
Request for Quotation
VSHB0754T-330MC
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
33 µH Shielded Molded Inductor 3.3 A 134mOhm Max Nonstandard Molded Inductors, Automotive Grade Power Inductors
VSHB0754T-330MC
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | CODACA |
| Series | VSHB0754T |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 3.3 A |
| Current - Saturation (Isat) | 5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 134mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | Molded Inductors, Automotive Grade Power Inductors |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Size / Dimension | 0.303" L x 0.291" W (7.70mm x 7.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.204" (5.20mm) |