VSM-05-30-200-50-03-L
Request for Quotation
VSM-05-30-200-50-03-L
lmages are for reference only.VSM-05-30-200-50-03-L
Delivery Services
150 Connector Header, Male Pins Through Hole High Speed
VSM-05-30-200-50-03-L
| Connector Style | High Speed |
| Number of Positions | 150 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Columns | 30 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Solder |
| Contact Layout, Typical | - |
| Features | Screwlocks |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Material Flammability Rating | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage Rating | 200VAC |