VSM-10-40-200-50-04-L1
VSM-10-40-200-50-04-L1
VSM-10-40-200-50-04-L1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    VSM-10-40-200-50-04-L1
Quick Inquiry
VSM-10-40-200-50-04-L1
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mounting Type Through Hole
Termination Solder
Contact Layout, Typical -
Features Screwlocks
Color -
Current Rating (Amps) 2A
Material Flammability Rating -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Voltage Rating 200VAC