X-4035-P-FP32-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.Description
BUZZER PIEZO 32V 40X40MM PNL MNT
Request for Quotation
X-4035-P-FP32-R
lmages are for reference only.X-4035-P-FP32-R
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 32 V 21mA 2.8kHz 95dB @ 32V, 10cm Panel Mount Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.187" (4.75mm)
X-4035-P-FP32-R
| Category | Audio Products - Alarms-Buzzers-and Sirens - |
| Manufacturer | PUI Audio, Inc. |
| Series | X |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Driver Circuitry | Indicator, Internally Driven |
| Input Type | DC |
| Voltage - Rated | 32 V |
| Voltage Range | 3 ~ 32V |
| Frequency | 2.8kHz |
| Technology | Piezo |
| Operating Mode | Pulse, Fast |
| Duration | 3 PPS |
| Sound Pressure Level (SPL) | 95dB @ 32V, 10cm |
| Current - Supply | 21mA |
| Port Location | Side |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Approval Agency | - |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination | Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.187" (4.75mm) |
| Size / Dimension | 1.575" L x 1.575" W (40.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.925" (23.50mm) |