XKH20120
XKH20120
XKH20120
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XKH20120
  • Manufacturer
    Celduc Inc.
  • Description
    SSR RELAY SPST-NO 10A 12-280V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Module
Quick Inquiry
XKH20120
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Solid State Relays SSR -
Manufacturer Celduc Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status RoHS Compliant
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Voltage - Input 24VDC
Voltage - Load 12 V ~ 280 V
Load Current 10 A
Termination Style -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C