XYAEEJNANF-40.000000
XYAEEJNANF-40.000000
XYAEEJNANF-40.000000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XYAEEJNANF-40.000000
  • Manufacturer
    Taitien
  • Description
    CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
40 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
XYAEEJNANF-40.000000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Taitien
Series XY
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 40 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number XYAEEJNANF-40.000000 XYAEEJNANF-26.000000 XYAEEJNANF-26.000000 XYAEEJNANF-27.000000
Manufacturer Taitien Taitien Taitien Taitien
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD