XYLEEJNANF-48.000000
XYLEEJNANF-48.000000
XYLEEJNANF-48.000000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    XYLEEJNANF-48.000000
  • Manufacturer
    Taitien
  • Description
    CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
48 MHz ±30ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
XYLEEJNANF-48.000000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Taitien
Series XY
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 48 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 6pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number XYLEEJNANF-48.000000 XYLEEJNANF-26.000000 XYLEEJNANF-26.000000 XYLEEJNANF-27.000000
Manufacturer Taitien Taitien Taitien Taitien
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD