Y14459K79600T0L
Y14459K79600T0L
Y14459K79600T0L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y14459K79600T0L
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    RES 9.796K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
9.796 kOhms ±0.01% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y14459K79600T0L
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z203
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Resistance 9.796 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)