Y1453107R793V9L
Y1453107R793V9L
Y1453107R793V9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y1453107R793V9L
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    RES 107.793 OHM 0.6W 0.005% RAD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial
  • Delivery Services
107.793 Ohms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y1453107R793V9L
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 107.793 Ohms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)