Y4725157R325B9L
Y4725157R325B9L
Y4725157R325B9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y4725157R325B9L
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    V/N 302073ZT 157R325 0.1%
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial - 4 Leads
  • Delivery Services
157.325 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y4725157R325B9L
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series HZ
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 157.325 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package Axial - 4 Leads
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)