ZA028SDFP1
ZA028SDFP1
ZA028SDFP1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ZA028SDFP1
  • Manufacturer
    Mallory Sonalert Products Inc.
  • Description
    BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
  • Delivery Services
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 40mA 3.3kHz 65dB @ 16V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Quick Inquiry
ZA028SDFP1
Get the Price Now!
Specifications
Category Audio Products - Alarms-Buzzers-and Sirens -
Manufacturer Mallory Sonalert Products Inc.
Series ZA
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated -
Voltage Range 16 ~ 28V
Frequency 3.3kHz
Technology Piezo
Operating Mode Pulse, Fast
Duration 10 PPS
Sound Pressure Level (SPL) 65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply 40mA
Port Location Top
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Approval Agency cUL, UL
Ratings -
Ingress Protection NEMA 3R, 4X, 12
Mounting Type Panel Mount
Termination Terminal Block
Size / Dimension 1.210" Dia (30.74mm)
Height - Seated (Max) 2.234" (56.75mm)