0293060.T
0293060.T
0293060.T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0293060.T
  • Description
    FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK
  • Delivery Services
60 A AC 32 V DC Fuse Automotive Requires Holder Auto Link
Quick Inquiry
0293060.T
Series PAL™ 293
Packaging Box
Fuse Type Automotive
Current Rating (Amps) 60 A
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 32 V
Color Yellow
Size / Dimension 0.906" L x 0.646" W x 1.205" H (23.00mm x 16.40mm x 30.60mm)