10A12-P4-I5-25PPM-M
10A12-P4-I5-25PPM-M
10A12-P4-I5-25PPM-M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10A12-P4-I5-25PPM-M
  • Description
    DC DC CONVERTER 10000V 4W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 10000V 400µA 11V - 16V Input
Quick Inquiry
10A12-P4-I5-25PPM-M
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series UltraVolt® 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 11V
Voltage - Input (Max) 16V
Voltage - Output 1 10000V
Current - Output (Max) 400µA
Power (Watts) 4 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C