1206Y6300221GAT
1206Y6300221GAT
1206Y6300221GAT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1206Y6300221GAT
  • Description
    CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1206
  • Delivery Services
220 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
1206Y6300221GAT
Manufacturer Knowles Syfer
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Capacitance 220 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)