1/2AA24-P20-E
1/2AA24-P20-E
1/2AA24-P20-E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1/2AA24-P20-E
  • Description
    DC/DC CONVERTER 500V 20W
  • Delivery Services
Enclosed DC DC Converter 1 Output 500V 40mA 30V Input
Quick Inquiry
1/2AA24-P20-E
Type Enclosed
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 500V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 40mA
Power (Watts) 20W
Efficiency -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.97" L x 1.50" W x 0.75" H (75.4mm x 38.1mm x 19.1mm)