15EFL24-24W-I/O-RB-E
15EFL24-24W-I/O-RB-E
15EFL24-24W-I/O-RB-E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    15EFL24-24W-I/O-RB-E
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 4 Output 24V 15V 5.1V -15V 1A, 50mA, 50mA, 500µA 21.6V - 26.4V Input
Quick Inquiry
15EFL24-24W-I/O-RB-E
Number of Outputs 4
Voltage - Input (Min) 21.6V
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 5.1V
Voltage - Output 4 -15V
Current - Output (Max) 1A, 50mA, 50mA, 500µA
Power (Watts) 24 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Package / Case 28-DIP Module
Size / Dimension 5.70" L x 1.50" W x 1.30" H (144.8mm x 38.1mm x 33.0mm)
Standard Number -
Base Product Number 15EFL24
Voltage - Isolation 15 kV