15SQ045-TP
15SQ045-TP
15SQ045-TP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    15SQ045-TP
  • Manufacturer
    Micro Commercial Co
  • Description
    Interface
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    R-6, Axial
  • Delivery Services
Diode 45 V 15A Through Hole R-6
Quick Inquiry
15SQ045-TP
Get the Price Now!
Specifications
Category Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Current - Average Rectified (Io) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Package / Case R-6, Axial
Supplier Device Package R-6
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 200°C