1808JA250821FGTS2X
1808JA250821FGTS2X
1808JA250821FGTS2X
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1808JA250821FGTS2X
  • Description
    CAP CER 820PF 250VAC C0GNP0 1808
  • Delivery Services
820 pF ±1% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Quick Inquiry
1808JA250821FGTS2X
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 820 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings X2
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)