1825Y1000124KXT
1825Y1000124KXT
1825Y1000124KXT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1825Y1000124KXT
  • Description
    CAP CER 0.12UF 100V X7R 1825
  • Delivery Services
0.12 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Quick Inquiry
1825Y1000124KXT
Manufacturer Knowles Syfer
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Capacitance 0.12 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)