1/8A24-N30-I5-25PPM-F-M-H
1/8A24-N30-I5-25PPM-F-M-H
1/8A24-N30-I5-25PPM-F-M-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1/8A24-N30-I5-25PPM-F-M-H
  • Description
    DC DC CONVERTER 125V 15W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 125V 240mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
1/8A24-N30-I5-25PPM-F-M-H
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 125V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 240mA
Power (Watts) 15 W
Applications ITE (Commercial)
Features Heat Sink
Operating Temperature 10°C ~ 45°C
Package / Case 11-DIP Module
Size / Dimension 3.73" L x 1.53" W x 1.26" H (94.8mm x 38.9mm x 32.1mm)
Supplier Device Package -
Control Features Enable, Active Low
Approval Agency CE, cURus
Standard Number 60950-1; 62368-1
Base Product Number 1/8A24
Voltage - Isolation -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description DC DC CONVERTER 125V 15W DC DC CONVERTER 125V 15W DC DC CONVERTER 125V 15W DC DC CONVERTER 125V 15W