1/8A24-N30-I5-25PPM-F-H
1/8A24-N30-I5-25PPM-F-H
1/8A24-N30-I5-25PPM-F-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1/8A24-N30-I5-25PPM-F-H
  • Manufacturer
    ULTRAVOLT / Advanced Energy
  • Description
    DC DC CONVERTER 125V 15W
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    11-DIP Module
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 125V 240mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
1/8A24-N30-I5-25PPM-F-H
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series UltraVolt® A
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 125V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 240mA
Power (Watts) 15 W
Applications ITE (Commercial)
Features Heat Sink
Operating Temperature 10°C ~ 45°C
Efficiency -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 11-DIP Module
Size / Dimension 3.70" L x 1.50" W x 1.23" H (94.0mm x 38.1mm x 31.3mm)