1C10C0G220J100B
1C10C0G220J100B
1C10C0G220J100B
  • Delivery Services
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Quick Inquiry
1C10C0G220J100B
Series
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series Monolythic®, 1C10
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)