2225J4K00681FCT
2225J4K00681FCT
2225J4K00681FCT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    2225J4K00681FCT
  • Manufacturer
    Knowles Syfer
  • Description
    CAP CER 680PF 4KV C0G/NP0 2225
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2225 (5763 Metric)
  • Delivery Services
680 pF ±1% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Quick Inquiry
2225J4K00681FCT
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Knowles Syfer
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 680 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)