2225J4K00681GCT
2225J4K00681GCT
2225J4K00681GCT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    2225J4K00681GCT
  • Description
    CAP CER 680PF 4KV C0G/NP0 2225
  • Delivery Services
680 pF ±2% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Quick Inquiry
2225J4K00681GCT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 680 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)