22SR100KLFTR
22SR100KLFTR
22SR100KLFTR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    22SR100KLFTR
  • Manufacturer
    TT Electronics/BI
  • Description
    SINGLE TURN TRIMMER
  • Delivery Services
Trimmer Potentiometer Turn
Quick Inquiry
22SR100KLFTR
Get the Price Now!
Specifications
Category Potentiometers, Variable Resistors - Trimmer Potentiometers -
Manufacturer TT Electronics/BI
Series *
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Resistance -
Power (Watts) -
Tolerance -
Temperature Coefficient -
Number of Turns -
Adjustment Type -
Resistive Material -
Mounting Type -
Termination Style -
Size / Dimension -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer TT Electronics/BI TT Electronics/BI TT Electronics/BI TT Electronics/BI
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description TRIMMER 100 OHM 0.125W J LEAD TRIMMER 10K OHM 0.125W J LEAD SINGLE TURN TRIMMER TRIMMER 5KOHM 0.125W J LEAD SIDE