353SB3A128T
353SB3A128T
353SB3A128T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    353SB3A128T
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    XTAL OSC VCXO 12.8000MHZ HCMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
12.8 MHz VCXO HCMOS Oscillator 5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
353SB3A128T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 353
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 12.8 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)