353SB3A14CT
353SB3A14CT
353SB3A14CT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    353SB3A14CT
  • Description
    XTAL OSC VCXO 14.3180MHZ HCMOS
  • Delivery Services
14.318 MHz VCXO HCMOS Oscillator 5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
353SB3A14CT
Type VCXO
Frequency 14.318 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)