5022R-473G
5022R-473G
5022R-473G
lmages are for reference only.
  • Part Number
    5022R-473G
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
47 µH Unshielded Inductor 351 mA 2.75Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
5022R-473G
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 5022R
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Iron
Inductance 47 µH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 351 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.75Ohm Max
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 13MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 5022R-473F 5022R-473G 5022R-473H 5022R-473H
Part Number 5022R-473F 5022R-473G 5022R-473H 5022R-473H
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD