5022R-473H
5022R-473H
5022R-473H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    5022R-473H
  • Description
    FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD
  • Delivery Services
47 µH Unshielded Inductor 351 mA 2.75Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
5022R-473H
Material - Core Iron
Inductance 47 µH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 351 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.75Ohm Max
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 13MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 5022R-473F 5022R-473G 5022R-473G 5022R-473H
Part Number 5022R-473F 5022R-473G 5022R-473G 5022R-473H
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD FIXED IND 47UH 351MA 2.75OHM SMD