654M10404I2T
654M10404I2T
654M10404I2T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    654M10404I2T
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
104 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
654M10404I2T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 654C
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 104 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 654M10404I2T 654M10404C2T 654M10404C3T 654M10404I3T
Part Number 654M10404I2T 654M10404C2T 654M10404C3T 654M10404I3T
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS XTAL OSC XO 104.0000MHZ HCMOS