656E10403I3T
656E10403I3T
656E10403I3T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    656E10403I3T
  • Description
    XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL
  • Delivery Services
104 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
656E10403I3T
Type XO (Standard)
Frequency 104 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)