656E10404C3T
656E10404C3T
656E10404C3T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    656E10404C3T
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
104 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
656E10404C3T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 656P/L
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 104 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 656E10404C3T 656E10404C2T 656E10404I2T 656E10404I3T
Part Number 656E10404C3T 656E10404C2T 656E10404I2T 656E10404I3T
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL