656P10403C3T
656P10403C3T
656P10403C3T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    656P10403C3T
  • Description
    XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL
  • Delivery Services
104 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
656P10403C3T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 656P
Type XO (Standard)
Frequency 104 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 54mA (Typ)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)