656P10403I2T
656P10403I2T
656P10403I2T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    656P10403I2T
  • Description
    XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL
  • Delivery Services
104 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
656P10403I2T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 656P
Type XO (Standard)
Frequency 104 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 54mA (Typ)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 656P10403I2T 656P10403C2T 656P10403C3T 656P10403I3T
Part Number 656P10403I2T 656P10403C2T 656P10403C3T 656P10403I3T
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL XTAL OSC XO 104.0000MHZ LVPECL