71V65803S100PFG
71V65803S100PFG
71V65803S100PFG
lmages are for reference only.
  • Part Number
    71V65803S100PFG
  • Manufacturer
    Renesas Electronics Corporation
  • Description
    IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    100-LQFP
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 100-TQFP (14x14)
Quick Inquiry
71V65803S100PFG
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Memory - Memory
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series -
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size 9Mbit
Memory Organization 512K x 18
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)