71V65803S100PFG8
71V65803S100PFG8
71V65803S100PFG8
lmages are for reference only.
  • Part Number
    71V65803S100PFG8
  • Manufacturer
    Renesas Electronics Corporation
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 100-TQFP (14x14)
Quick Inquiry
71V65803S100PFG8
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)