7CL-20.000MDD-T
Manufacturer
TXC CORPORATIONDescription
XTAL OSC XO 20.00MHZ 1.8V CMOS
Request for Quotation
7CL-20.000MDD-T
lmages are for reference only.7CL-20.000MDD-T
XTAL OSC XO 20.00MHZ 1.8V CMOS
Delivery Services
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
7CL-20.000MDD-T
| Series | 7CL |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 20 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |