7V-16.000MAHQ-T
7V-16.000MAHQ-T
7V-16.000MAHQ-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    7V-16.000MAHQ-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
16 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
7V-16.000MAHQ-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 7V
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 16 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 7V-16.000MAHQ-T 7V-16.000MAHE-T 7V-16.000MAHE-T 7V-16.000MAHJ-T
Part Number 7V-16.000MAHQ-T 7V-16.000MAHE-T 7V-16.000MAHE-T 7V-16.000MAHJ-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD