8NJ-40.000MBJ-T
8NJ-40.000MBJ-T
8NJ-40.000MBJ-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8NJ-40.000MBJ-T
  • Description
    XTAL OSC XO 40.000MHZ 3.3V CMOS
  • Delivery Services
40 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8NJ-40.000MBJ-T
Type XO (Standard)
Frequency 40 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 22mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)