8NJ-48.000MDE-T
8NJ-48.000MDE-T
8NJ-48.000MDE-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8NJ-48.000MDE-T
  • Description
    XTAL OSC XO 48.000MHZ 1.8V CMOS
  • Delivery Services
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8NJ-48.000MDE-T
Type XO (Standard)
Frequency 48 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 22mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)