91VR100LF
91VR100LF
91VR100LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    91VR100LF
  • Description
    TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
  • Delivery Services
100 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
91VR100LF
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Rectangular - 0.402" x 0.375" Face (10.20mm x 9.53mm)